Magia kolorów świec

W zależności od intencji, dnia tygodnia czy znaku zodiaku zapalamy świece w określonym kolorze, który ma znaczący wpływ na skuteczność przeprowadzonego rytuału.


Czerwony

Służy ochronie zdrowia, dodaje sił, chroni przed wypadkami, usuwa lęki, wzmacnia namiętność i zaklęcia miłosne. Stosuje się w magii miłosnej od 1 lutego do 21 marca, a w magii mocy od 22 czerwca do 1 sierpnia. Jest to kolor wtorku. Przynależy żywiołowi ognia.

Różowy

Jest ochronnym kolorem w miłości, przyjaźni, sympatii. Wzmacnia poczucie własnej wartości. W magii miłosnej stosowany od 1 lutego do 21 marca, w magii początków od 22 marca do 30 kwietnia, a w magii płodności od 1 maja do 30 czerwca. Różowe świece są idealne do zastosowania przed ślubem i na początku związku uczuciowego. Jest to również kolor honoru i moralności.

Pomarańczowy

Stosowany jest w rytuałach ochronnych ciała i przedmiotów osobistego użytku. Zapewnia oczyszczenie organizmu i przedmiotów, które mogą być opanowane przez negatywne energie. Chroni i oczyszcza tzw. złe oko. W magii mocy stosowany od 22 czerwca do 1 sierpnia, w magii sprawiedliwości i żniw od 2 sierpnia do 21 września, a w magii pieniądza od 23 grudnia do 31 stycznia. Kolor ten to poparcie, stymulacja, przyciąganie, ale i zdolność przystosowania.

Żółty

Daje ochronę w podróży i działaniu, ale przede wszystkim w sprawach związanych z intelektem, nauką, podczas zawierania umów i kontraktów. Wzmacnia wizualizację. W magii początków stosowany od od 22 marca do 30 kwietnia, w magii kończenia od 22 września do 31 października, a w magii rozstania od 1 listopada do 22 grudnia. Żółty symbolizuje ponadto urok, wdzięk, pewność siebie i perswazję. Jest to kolor niedzieli. Podlega żywiołowi powietrza.

Fioletowy

Służy do ochrony sfery duchowej, przy medytacji i przy rytuałach uzdrawiania, zwłaszcza w połączeniu z kolorem niebieskim. Uwaga! Nie wolno wtedy pod żadnym pozorem zapalać czerwonej świecy, ponieważ można uaktywnić gorączkę i proces chorobowy może się nasilić. Fiolet pobudza i wzmacnia wszelkie duchowe możliwości. Służy do spotęgowania magicznej mocy. W magii początków stosowany od 22 marca do 30 kwietnia, w magii kończenia od 22września do 30 października, a w magii rozstania od 1 listopada do 21 grudnia.