Ochrona kwarcem dymnym

Bywają w naszym życiu chwile, w których odczuwamy niepokój, a nawet lęk przed czymś nieokreślonym i nieznanym. Jeśli uczucie to utrzymuje się przez dłuższy czas lub się nasila, nawet w krótkim czasie, może to być znak oddziaływania złych energii wysyłanych do nas świadomie bądź nieświadomie przez inne osoby. Mogą to być klątwy lub uroki. Energie te są szczególnie groźne gdy ślą je nam nieżyczliwe lub wrogie osoby. Nie wolno pozostawać biernym na ich destrukcyjne działanie i trzeba się bronić. Jednym ze sposobów obrony jest wykorzystywanie siły ochronnej kryształów. Najsilniej chroniącym nas kryształem jest kwarc dymny.

Kwarc dymny przede wszystkim blokuje i  neutralizuje negatywne energie na wszystkich poziomach. Ponadto, chroni i oczyszcza aurę, czyli pole energetyczne wokół nas, a także blokuje stres, znosi lęki i depresje, poprawia nastrój. Przynosi także różnego rodzaju pomoc zdrowotną.

Po wejściu w posiadanie kwarcu dymnego należy go oczyścić ze wszystkich poprzednio wchłoniętych energii. Jedną z metod jest zanurzenie go w źródlanej wodzie na 24 godziny a później staranne osuszyć. Dobrze jest kryształ okadzić wiązką suszonej szałwii. Tak przygotowany kwarc dymny chowamy w dłoniach i przez kilka minut wypowiadamy intencyjne prośby o wytworzenie wokół nas jak najsilniejszego pola energetycznego, którego wibracje będą chronić przed przenikaniem i oddziaływaniem wszelkich złych energii. Kamień najlepiej nosić przy sobie (w etui, woreczku, lub zaszyty w ubraniu). Można go również położyć na biurku w pracy, lub w domu w szczególnie eksponowanym miejscu. Należy pamiętać o regularnym (co 6-7 dni), kilkuminutowym spłukiwaniu go bieżącą, czystą wodą i wysuszeniu. Kiedy wyczujemy lepkość kamienia, należy go „czyścić” nawet dwa razy na dobę. Jeśli dokładnie wykonamy te wszystkie czynności, będzie skutecznie spełniał przeznaczone przez naturę zadanie. Podobną rolę jak kwarc dymny spełniają jeszcze bursztyn, labradoryt i agat ognisty. Można je stosować jako ochraniacze alternatywne lub uzupełniające.